Systémové upozornění
Hlavní informace

hlavicky orez

Medzigeneračný dobrovoľnícky program s názvom „Hlavičky" prináša deťom aj seniorom žijúcim v Banskej Bystrici možnosť navzájom si pomôcť. Podstatou dobrovoľníckeho programu je vzájomné učenie sa – na jednej strane seniori a seniorky doučujú deti, žiakov základných škôl, a na druhej strane deti pomáhajú seniorom zvládnuť moderné technológie.

Program nadväzuje na úspešný dobrovoľnícky doučovací program Spojivko, ktorý realizuje Centrum dobrovoľníctva v nízkoprahových komunitných centrách a ktorý má veľmi pozitívnu odozvu u detí aj rodičov.

Seniori dobrovoľníci a dobrovoľníčky sa stretávajú s konkrétnym dieťaťom minimálne raz týždenne v určených priestoroch. Pomáhajú mu s prípravou do školy, s písaním domácich úloh a opakovaním prebraného učiva. Na oplátku dieťa pomáha seniorovi naučiť sa pracovať s modernými technológiami. Primárne sa program zameriava na deti zo sociálne slabších rodín alebo veľkopočetných rodín, ktoré si nemôžu dovoliť platiť doučovateľa/doučovateľku, a ktoré navštevujú základnú školu. V projekte nejde len o jednostranné doučovanie, ale vzájomné učenie sa. Takže aj samotné deti budú v projekte vlastne dobrovoľníkmi a budú venovať svoj čas seniorom.

Tento dobrovoľnícky program spustilo Centrum dobrovoľníctva začiatkom roku 2016. Seniori dobrovoľníci, ale aj rodičia, ktoré by chceli zapojiť svoje deti do programu, môžu kontaktovať koordinátorku programu Silviu Tešlárovú, na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Program sa realizuje vďaka podpore Komunitnej nadácie Zdravé mesto, Roraty klubu Banská Bystrica a Ministerstvu školstva, vedy, výskum a športu SR.

Foto: Martin Dubovský. Archív CD, n.o.

20180503 134205 3305 D600

 

BBSK sivaUrad SVPROSPF UMB sivaACF siva

 

MŠVVaŠ SR sivaIuventa cbErasmusEZSPDCO

 

Nadasia SLSP sivaExpodomNebotraŽM designKNZMMesto BB siva

rtv 1Radio Reginalogo bbfm farebne 01lumen

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube