Systémové upozornění
Hlavní informace

spojivko logo1SPOJIVKO je individuálny dobrovoľnícky program. Jeho podstatou je pomoc pri doučovaní prostredníctvom kamarátskeho vzťahu (mentoringu) medzi dieťaťom a dobrovoľníkom.
Hlavnou myšlienkou programu je individuálne doučovanie a mentoring detí ohrozených sociálnym vylúčením navštevujúcich nízkoprahové komunitné centrá v meste Banská Bystrica Kotvička a Kompas. Program je založený na princípoch súvisiacich s názvom: Spolupráca, Priateľstvo, Obojstrannosť, Jedinečnosť, Individuálita, Vzdelávanie, Komunita, Osvetovosť.

Dobrovoľník alebo dobrovoľníčka sa stretáva s konkrétnym dieťaťom raz týždenne v priestoroch nízkoprahového komunitného centra. Pomáha mu s prípravou do školy, s písaním domácich úloh a opakuje s ním prebrané učivo. Čím lepšie spojivká do seba zapadnú, tým lepšie udržia trám vedomostí.
V prípade, že máte záujem dozvedieť sa o dobrovoľníckom programe viac, kontaktujte naše koordinátorky:
Kristínu Makovú mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a Mirku Duľovú Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Všeobecné informácie o programe získate aj na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Rozhovor s dobrovoľníčkou o tom, čo jej pôsobenie v programe prináša si prečítate TU.


Program sa v školskom roku 2021/2022 realizuje vďaka finančnej podpore Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Mesta Banská Bystrica a podpory rodiny Kušíkových.

SPOJIVKO je tiež súčasťou projektu "Dobrovoľníctvo pre všetkých" ktorý je podporený z ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014 - 2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

ACF siva

 

 

Foto: Martin Dubovský

20190415 152216 0723 D600

 

 

BBSK sivaUrad SVPROSPF UMB sivaACF siva

 

MŠVVaŠ SR sivaIuventa cbErasmusEZSPDCO

 

Nadasia SLSP sivaExpodomNebotraŽM designKNZMMesto BB siva

rtv 1Radio Reginalogo bbfm farebne 01lumen

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube