Systémové upozornění
Hlavní informace

 

 

dobrokarta
DOBROkarta je unikátny spôsob, akým dokážeme dobrovoľníkom/čkam a koordinátorom/kám poďakovať za ich čas a energiu, ktorú venovali dobrovoľníckej činnosti a koordinácii dobrovoľníkov/čok.
Vďaka tejto karte získajú výhody od vybraných partnerov a DOBROpodnikov na Slovensku. DOBROkartu prvýkrát spustilo Bratislavské dobrovoľnícke centrum, a chceme ju ponúknuť aj v našom Banskobystrickom kraji.

 
Ako funguje DOBROkarta

DOBROkarta je karta plná benefitov, na základe ktorej môže jej držiteľ získať výhodné zľavy na rôznych miestach na Slovensku, ktoré sú označené ako DOBROpodnik.

DOBROkarta je neprenosná a platí vždy do konca kalendárneho roka, v ktorom bola karta vydaná. Na konci kalendárneho roka je potrebné DOBROkartu predĺžiť v kancelárii Centra dobrovoľníctva na ďalší kalendárny rok. V prípade, že karty svojim dobrovoľníkom/čkám a koordinátorok/čkám z rôznych dôvodov nepredlžujete, je potrebné ich vrátiť. Takéto karty sú neplatné a nie je možné ich ďalej používať.

 
Ako získať DOBROkartu

Nárok na DOBROkartu má dobrovoľník/čka, ktorí za posledných 12 mesiacov odpracovali minimálne 40 dobrovoľníckych hodín, ako aj koordinátor/ka dobrovoľníkov/čok, ktorý/á má túto pozíciu zadefinovanú v náplni svojej práce.

O kartu môže požiadať organizácia, pre ktorú bola vykonávaná dobrovoľnícka činnosť/ v ktorej koordinátor/ka dobrovoľníkov/čok pracuje. Táto organizácia musí byť registrovaná v databáze Centra dobrovoľníctva alebo musí spĺňať Minimálne štandardy pre prácu s dobrovoľníkmi.

Ako je možné získať DOBROkartu:

  • kontaktuje koordinátorku Centra dobrovoľníctva na e-mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 
  • pre vydanie DOBROkarty bude potrebné zaslať fotografie dobrovoľníkov/čok
  • pre vystavenie DOBROkarty nevyžadujeme zaslanie potvrdenia dobrovoľníka/čky o dobrovoľníckej činnosti, je však potrebné, aby ste si vy viedli evidenciu alebo dochádzku dobrovoľníkov/čok a koordinátorov/čok. Nám zašlete podpísané čestné prehlásenie spolu s vyplneným formulárom, ktorý vám na vyžiadanie obratom pošleme e-mailom.

Následne organizácia dostane e-mail s termínom a časom, kedy bude možné si DOBROkartu vyzdvihnúť v kancelárii Centra dobrovoľníctva alebo vám ich zašleme do organizácie.

 

Kde môžem využiť DOBROkartu

Kde využijem DOBROkartu, čo je to DOBROpodnik a akú zľavu získam na konkrétnych miestach?

Zobraziť viac...


Ako sa stať DOBROpodnikom

Máte svoj vlastný biznis a stotožňujete sa s myšlienkou dobrovoľníctva? Chcete pomôcť a myslíte si, že dobrovoľníci/ čky ako aj koordinátori/čky dobrovoľníkov/čok si za svoju prácu odmenu zaslúžia. Chcete ich odmeniť aspoň formou zľavy na vaše služby?

Zobraziť viac...


 

 

BBSK sivaUrad SVPROSPF UMB sivaACF siva

 

MŠVVaŠ SR sivaIuventa cbErasmusEZSPDCO

 

Nadasia SLSP sivaExpodomNebotraŽM designKNZMMesto BB siva

rtv 1Radio Reginalogo bbfm farebne 01lumen

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube