Systémové upozornění
Hlavní informace

Činnosť a aktivity Centra dobrovoľníctva financujeme z rôznych zdrojov, ktoré si sami hľadáme a zabezpečujeme. Vďaka vašim 2% z dane sa stanete súčasťou šírenia dobrých myšlienok a podpory dobrovoľníctva v celom Banskobystrickom kraji. Chceme sa s vami spájať a adresnejšie poskytovať pomoc a podporu v rôznych kútoch nášho kraja.

Bližšie informácie k poukázaniu 2% (3%):

Pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov:

Do 15.02.2022 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

a) 2% z Vašej zaplatenej dane - ak ste v roku 2021  neboli dobrovoľníkom alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2021 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a máte Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste ich odpracovali. (Ak ste spolupracovali s Centrom dobrovoľníctva, napíšte nám na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.)

Naše údaje napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú mu chcete poukázať. Tlačivá (Vyhlásenie + Potvrdenie o zaplatení dane), doručte do 30.04.2022 na daňový úrad podľa Vášho bydliska – adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost. Poučenie k vypísaniu vyhlásenia nájdete TU.

Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.

Chcete poukázať % ako PRÁVNICKÁ OSOBA?

Právnické osoby môžu poukázať 1,0% (2%) z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška pre jedného prijímateľa je však 8,00 €. Online formulár pre právnické osoby nájdetu TU.

Na čo dať pozor!!
a) Ak právnická osoba (firma) v roku 2021 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2022 (zvyčajne do 31.3.2022) NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať iba 1,0% z dane – vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1,0% z dane.

b) Ak právnická osoba (firma) v roku 2021 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2022 (zvyčajne do 31.3.2022) DAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať 2% z dane – označí v daňovom priznaní, že poukazuje 2% z dane (tak ako po minulé roky).

Naše údaje pre vyplnenie tlačiva:

Názov organizácie: Centrum dobrovoľníctva, n. o.
Sídlo organizácie: Komenského 482/21, 974 01 Banská Bystrica
Právna forma: nezisková organizácia
Identifikačné číslo organizácie:
50110039

Prosíme, nezabudnite tlačivá skontrolovať, aby vaše poukázané peniaze naozaj našli adresáta.

Ďakujeme Vám za podporu šírenia dobrovoľníctva v kraji. Zažite DOBRO na vlastnej koži.

 

 

BBSK sivaUrad SVPROSPF UMB sivaACF siva

 

MŠVVaŠ SR sivaIuventa cbErasmusEZSPDCO

 

Nadasia SLSP sivaExpodomNebotraŽM designKNZMMesto BB siva

rtv 1Radio Reginalogo bbfm farebne 01lumen

  • Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.

    Edmund Burke
  • Medzi dobrovoľníkmi nenájdete žiadnych obyčajných ľudí, pridajte sa.

Facebook follow usemail

Instagram  twitter

    youtube